Hakkımızda

İda Erkek Öğrenci Yurdu

Vatan Caddesi’nde bulunan kendi binasında ilk şubesini 2020 yılında açmıştır. Amacı bu ülkenin geleceğini belirleyecek öğrencilerin güler yüzle, konforlu, korunaklı ve okullarına yakın olabilecekleri bir yer temin etmektir. Bu üstün standartları sağlamak adına uzun ve kapsamlı bir sürecin sonunda geleceğimizi birlikte değiştirmeye hazırlandık.

Konum

Binamızın mevcut konumu metro(1 dk.), tramvay(5 dk.), Marmaray(10 dk.), otobüs(2 dk.), minibüs(1 dk.) ve üniversitelere kısa yürüme mesafesindedir. Bu sayede öğrencilerimiz İstanbul’un yoğun trafiğinde zaman kaybedip yorulmayarak derslerine odaklanabilirler. Aksaray konum olarak da İstanbul’un merkezindedir ve öğrenciler boş zamanlarında bu kültür dolu şehri toplu taşımaya rahatça ulaşarak gezebilirler.

Odalar

Odalarımız her öğrenci için en az 12 m3 alan ayrılacak şekilde 1, 2, 4 ve 6 kişilik olarak organize edilmiştir. Her oda kendi içinde bir aydınlık ve ferah bir yaşam alanıdır. Mimarlarımız odaları öğrencilerin hem huzur içinde uyuyabilecekleri, hem konforlu bir şekilde ders çalışabileceği, hem de boş zamanlarında rahatlayabilecekleri şekilde düzenlemiştir. Odalardaki tüm mobilyalar sipariş üzerine üretilmiş ve öğrencilerin memnuniyeti için özel tasarlanmıştır.

Her oda da müstakil tuvalet ve banyo, en küçük 32’ televizyon, buzdolabı, çalışma masası ve sandalye bulunmaktadır. Öğrencilerimiz odalarında kendilerine ait nevresim takımı, yastık, yorgan ve özel kilitli dolapları bulunmaktadır. Tüm yurt düzenli olarak temizlik ekibimiz tarafından hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizlenmektedir.

Öne Çıkan Özelliklerimiz

Gördüğümüz kadarıyla bazı yurtlar sıcak su, ısınma ve sınırsız internet gibi çağımızın genel ihtiyaçlarını lüks niyetinde ifade etmişler, siz yine de tereddüt etmeyin diye burada belirtelim istedik.

Öğrencilerimizin yoğun final haftaları için sessiz ve aydınlık çalışma odası, yemeklerini rahatça yiyebilecekleri geniş kafeterya, kıyafetlerini yıkayabilecekleri çamaşır/ütü odası, yeni arkadaşlıklar kurup, rahatlayabilecekleri bir ortak alan ve nefes alabilecekleri geniş bir terasımız bulunmaktadır.

Binamız 7/24 güvenlik kameraları ile izlenip kayıt altına alınmaktadır. Her katta yangın tüpleri, alarm düğmeleri ve yangın merdivenlerine yönlendiren acil çıkış tabelaları bulunmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları ile baca, asansör ve mekanik oda bakımları düzenli olarak her sene yapılmaktadır. Binamızın teknik ve deprem raporu da düzenli aralıklarla onaylanmaktadır.

İda Öğrenci Yurtları Kurucusu
Türkan DENİZLİ